Bizi takip edin
|
EN

Fen-Edebiyat Fakültesi

Dekanlık Mesajı

İzmir Ekonomi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde, Matematik, Psikoloji, İngilizce Mütercim ve Tercümanlık, Sosyoloji ve Fizik bölümleri olmak üzere beş bölüm bulunmaktadır.

Fakültemiz dünyanın en iyi üniversitelerinden doktorasını almış ve kendi alanında uluslararası bilime önemli katkıları olan öğretim üyesi kadrosuna sahiptir. Kaliteli eğitim ve araştırma olanakları sunan bir altyapımız ve çağdaş bilimin taleplerine uygun olarak kurulmuş olan laboratuvarlarımız bulunmaktadır.

Eğitim felsefemiz, uluslararası ölçekte ve üst düzeyde eğitim ve araştırma çalışmalarının yürütüldüğü   bir   ortamda iyi eğitim almış, yenilikçi, düşünen ve sorgulayan bireyler yetiştirmektir. Öğrencilerimize öğrenmeyi, düşünmeyi ve öğrendiklerini kullanarak bilgi üretmeyi öğretiyoruz. Bunun sonucunda onları,  hızla değişen dünyada kendi yerlerini bulan liderler olmaya hazırlıyoruz.

 Mezunlarımızın başarı hikâyelerine dayanarak öğrencilerimizin fakültemizde aldıkları eğitimle meslek   hayatlarında ve bilim ve teknolojinin birçok alanında başarılı olacaklarına inanıyoruz.

 Sizi İzmir Ekonomi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültemize bekliyoruz.

Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığı

 

İzmir Ekonomi Üniversitesi
izto logo
İzmir Ticaret Odası Eğitim ve Sağlık Vakfı
kuruluşudur.
ieu logo

Sakarya Caddesi No:156
35330 Balçova - İzmir / TÜRKİYE

kampus izmir

Bizi Takip edin

İEU © Tüm hakları saklıdır.