Bizi takip edin
|
EN

Fen-Edebiyat Fakültesi

Hoşgeldiniz

İzmir Ekonomi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi, 2001 yılında kurulmuş olup eğitim, öğretim ve araştırma faaliyetlerine aynı özveri ve motivasyonla devam etmektedir.

 

İzmir Ekonomi Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde, Fizik, Matematik, Mütercim Tercümanlık, Psikoloji ve Sosyoloji bölümleri yer almaktadır. Bu bölümlerimizden, diğer fakültelerdeki birçok bölüme servis dersleri verilmektedir. Fakülte, öğrencilerine çift diploma ve yandal sertifikası imkânını sağlamasının yanı sıra, derslere yönelik laboratuvar, seminer, konferans ve staj gibi birçok imkân da sunmaktadır. Fakültemiz bölümlerinin Erasmus öğrenci hareketliliği kapsamında Avrupa’da bulunan 24 farklı bölüm ve program ile anlaşması doğrultusunda, öğrencilerimiz öğrenimlerinin bir bölümünü yurtdışındaki bir yükseköğretim kurumunda gerçekleştirilebilmektedir. Fakültemizden 2019 yılı itibari ile tüm bu ayrıcalıklara sahip 1280 öğrencimiz mezun olmuştur.

Fakültemizde tam zamanlı 9 profesör, 4 doçent, 10 doktor öğretim üyesi, 1 öğretim görevlisi doktor, 1 öğretim görevlisi ve 12 araştırma görevlisi bulunmaktadır. 2015 yılından bu yana fakültemiz öğretim üyelerinin Web of Science (WoS) indeksli 500’ün üzerinde yayını bulunmaktadır. Ayrıca fakültemiz bünyesinde öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin eğitim ve araştırma faaliyetlerinde kullanabilecekleri 2 Fizik Laboratuvarı, Matematik Seminer Odası, Çeviri Laboratuvarı, Psikoloji Bölümü Zihin, Davranış ve Beyin Araştırmaları Laboratuvarı ve Psikolojik Destek Uygulama ve Araştırma Merkezi bulunmaktadır.

Fakültemiz Matematik Anabilim Dalına bağlı Uygulamalı Matematik ve İstatistik Doktora, Uygulamalı İstatistik Yüksek Lisans ve Finansal Matematik Yüksek Lisans, Psikoloji Anabilim Dalına bağlı Deneysel Psikoloji Yüksek Lisans, Deneysel Psikoloji Doktora ve Klinik Psikoloji Yüksek Lisans programları yer almaktır.