Fen-Edebiyat Fakültesi


Hoşgeldiniz

İzmir Ekonomi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi'nin temel felsefesi, uluslararası ölçekte ve üst düzeyde eğitim ve araştırma çalışmalarının yürütüldüğü bir ortamda, öğrencilerini iyi eğitim almış, yenilikçi, çağdaş, bilim ve teknolojinin birçok alanında başarılı olabilecek şekilde yetiştirmektir.

Hedefimiz, öğrencilerimizi bilimsel yaratıcılığa özendirerek, araştırmacılığa en iyi şekilde motive etmek ve desteklemek, onlara sadece ülkemizde değil, dünyanın her yerinde kendi alanlarında rekabet gücüne ve iş bulma olanağına sahip olabilecekleri eğitimi sunmaktır. Fakültemiz 2006 yılında mezun vermeye başlamıştır. Mezunlarımızın bir çoğu önemli başarılara imza atmıştır. Fakültemizden aldıkları kaliteli eğitim sonrasında Avrupa ve Amerika'da yüksek lisans ve doktora eğitimine devam ederek akademik kariyer yapan ve iş hayatında kendini kanıtlayarak önemli kademelere gelmiş mezunlarımızla gurur duyuyoruz.

Fakültemiz kadrosu, kendi alanında bilime uluslararası düzeyde önemli katkıları olan Türk ve yabancı bilim adamlarından titizlikle seçilerek oluşturulmakta, özgün bilimsel araştırma ve yayınları ile üniversitemizin ve ülkemizin dünyada tanınmasında önemli rol oynamaktadır.

Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı
Prof. Dr. İsmihan BAYRAMOĞLU

https://dm.ieu.edu.tr/bayramoglu.htm

HABERLER